strzałka do góry
Newsy/ Cry Macho na DVD i Blu-ray™

Clint Eastwood powraca!
Najnowszy film kultowego reżysera już na Blu-ray™ i DVD!Czterokrotny zdobywca Oscara® Clint Eastwood powraca w szczytowej formie jako aktor i reżyser. Jego najnowszy film „Cry Macho” ukaże się na DVD i Blu-ray™ już 13 grudnia.

Film na podstawie powieści N. Richarda Nasha to historia emerytowanego hodowcy koni, który niegdyś był gwiazdą rodeo. Spokojne życie mężczyzny diametralnie się zmienia, gdy dostaje pewne zlecenie. Mike podejmuje trudną podróż do Meksyku, w celu sprowadzenia do domu młodego chłopca, syna zleceniodawcy. Choć niechętnie, kowboj wyrusza wykonać zadanie, a po drodze odkrywa, że to jego szansa na odkupienie win i pogodzenie się z burzliwą przeszłością.

Bohater, którego gra Eastwood, doświadczył w życiu strat, które złamałyby większość ludzi. Niegdyś gwiazda rodeo, głowa rodziny, teraz jest doświadczonym przez los kowbojem, który odniósł w życiu wiele porażek. Ciężkie doświadczenia uczyniły Mike’a jeszcze bardziej pragmatycznym, więc kiedy dostaje zadanie do wykonania, czy mu się to podoba, czy nie, postanawia je wykonać… choć na swój własny sposób.

Historia rozgrywa się w 1979 roku, czyli czasie gdy sam Eastwood odgrywał swoje najsłynniejsze role. Choć jako młody chłopak nie wiązał swojej kariery z aktorstwem, stał się prawdziwą ikoną świata filmu. Początkowo zafascynowany sportem Eastwood po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1958 roku w serialu „Rawhide”. Największą popularność przyniosły mu późniejsze role w westernach - jednym z nich był film „Za garść dolarów” w reżyserii Sergio Leone, gdzie zagrał rewolwerowca.

Producent Albert S. Ruddy planował rozpoczęcie realizacji filmu na podstawie książki, pt. „Cry Macho”, N. Richarda Nasha już 40 lat temu.

Nash napisał wspaniałe postacie, zakochałem się w tej książce” - mówi Ruddy. „Im bardziej się w to angażowałem, tym bardziej nie mogłem zapomnieć tej historii. Była fascynująca, a relacje między bohaterami były bardzo prawdziwe. Poszedłem ze scenariuszem do Clinta, ale w tamtym momencie nie czuł, że to odpowiedni czas”.

„Pomysł na film pojawił się około 40 lat temu” - przyznaje Eastwood. „Al Ruddy zapytał mnie, czy chciałbym zrobić ten film, ale ja powiedziałem, że jestem za młody na tę rolę, mogę tylko reżyserować. Ale tak się nie stało i zrezygnowaliśmy z tego projektu.Dwa lata temu pomyślałem, że nadszedł odpowiedni czas – jestem gotowy”.

Ruddy nigdy nie zrezygnował z planów nakręcenia filmu, które ostatecznie wcielił w życie w 2019 roku. „Clint Eastwood zadzwonił do mnie i powiedział: Czy nadal masz ten scenariusz?. Wiedziałem, co to oznacza – podobnie jak ja, przez tyle nie mógł zapomnieć o tej historii.”

 „Cry Macho” to film dla każdego fana Clinta Eastwooda. Najnowsza produkcja to powrót do uwielbianych przez fanów, kultowych dzieł z reżyserem i aktorem w roli głównej. Film ukaże się na DVD i Blu-ray™ 13 grudnia.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™:

  • Making of - zwierzęta na planie

 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Making of „Cry Macho

 

 

Artykuł przygotowany przez B.L.
Kup teraz on-line:Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Wiking na 4K Ultra HD, Blu-ray™ i DVD

Przepełniona akcją epicka opowieść ukazująca losy młodego księcia Wikingów, który obiecuje pomścić śmierć ojca.

To nie wypanda na DVD!

Okres dojrzewania to bardzo trudny moment. Co jednak jeśli stanie się jeszcze trudniejszy?

Pozłacany wiek już na DVD

Julian Fellowes, twórca "Downton Abbey", powraca z nowym serialem osadzonym w Nowym Jorku schyłku XIX wieku. W czasie wielkich przemian...

Doktor Strange w multiwersum obłędu na Blu-ray™ i DVD

Kontynuacja przygód jednego z najważniejszych bohaterów Marvela! W najnowszym filmie Doktor Strange otwiera swoje uniwersum, przesuwając jego granice...

Ambulans na Blu-ray™ i DVD

Brawurowy thriller w reżyserii Michaela Baya. Weteran wojenny Will Sharp usiłuje zdobyć fundusze na operację żony. Zwraca się o pomoc do...

Śmierć na Nilu na Blu-ray™ i DVD

Ekranizacja ponadczasowej powieści Agathy Christie w reżyserii Kenetha Branagha.
Kultowy detektyw Hercules Poirot (Kenneth Branagh) planuje spędzić...

Nasze magiczne Encanto na DVD

Wielki hit Disneya – niezwykle barwny, przepełniony muzyką i tańcem, oraz nagrodzony Oscarem® i Złotym Globem, najlepszy film animowany 2021...

Cyrano na Blu-ray™ i DVD

Adaptacja klasycznego tekstu - "Cyrano" to historia człowieka obdarzonego darem pięknego wysławiania się, pewną ręką w pojedynku...

King’s Man: Pierwsza misja na Blu-ray™ i DVD

Ekscytująca historia początków pierwszej na świecie niezależnej agencji wywiadowczej.

West Side Story na Blu-ray™ i DVD

Reżyser Steven Spielberg oraz scenarzysta Tony Kushner, zabierają widzów do Nowego Jorku roku 1957. "West Side Story" to nominowana do Oscara® w aż...

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a na 4K ULTRA HD, Blu-ray™ i DVD

Pełna tajemnic, magii i przygód filmowa podróż do świata czarów - Fantastyczne Zwierzęta powracają w wielkim stylu!

Wyjdź za mnie na Blu-ray™ i DVD

Jennifer Lopez w najbardziej współczesnej komedii romantycznej.