strzałka do góry
Newsy/ Cormoran Strike: Zabójcza biel już na DVD!

Rewelacyjny kryminał na podstawie powieści J.K. Rowling!
Już na DVD!Porywający serial HBO® powraca! „Cormoran Strike: Zabójcza biel” został nakręcony na podstawie czwartej części bestsellerowej serii powieści J.K. Rowling, którą pisarka tworzy pod pseudonimem Robert Galbraith. Serial ukaże się na DVD już 14 lipca.

Cormoran Strike (Tom Burke) to weteran wojenny, który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego. Okazują się one kluczowe przy próbie rozwiązania złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja. Dołącza do niego asystentka Robin Ellacott (Holliday Grainger). Początkowo ma zostać tylko na chwilę, ale okazuje się być bardzo przydatna.

Tym razem Strike i Robin ścigają się z czasem, szukając związku między dwiema zawiłymi sprawami. Młody człowiek z zaburzeniami psychicznymi chce, aby Strike przyjrzał się morderstwu, którego jego zdaniem był świadkiem jako dziecko. Tymczasem Robin działa pod przykrywką, aby zbadać sprawę szantażowanego posła. W czterech pełnych napięcia odcinkach ich życie osobiste ogarnia chaos, a śledztwo staje się śmiertelnie niebezpieczne.

 „Zabójcza biel” to kolejna odsłona serialowej ekranizacji cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling, które publikuje pod pseudonimem. W ramach serii ukazało się już pięć książek. W każdej z nich Cormoran Strike w towarzystwie Robin Ellacott, swojej błyskotliwej asystentki, rozwiązuje kryminalne zagadki Londynu.

Początkowo autorka serii o Harrym Potterze nie chciała zdradzać swojej tożsamości. 

Zawsze pragnęłam pisać kryminały, ale nie chciałam wykorzystywać swojej popularności. Przesłałam rękopis anonimowo, podobały mi się nawet listy z odmową. To była świetna zabawa – czułam się tak jak kiedyś. Oczywiście potrzebowałam pseudonimu. Robert Kennedy był moim idolem, więc wybrałam to imię. I Galbraith, z jakiegoś powodu zawsze podobało mi się to nazwisko. Kiedy zostałam zdemaskowana, ludzie wnikliwie analizowali mój pseudonim, który tak naprawdę był przypadkowy. Bycie Robertem Galbraithem było wyzwalającym doznaniem. To było wspaniałe publikować bez rozgłosu, oczekiwań i dla czystej przyjemności sprawdzać reakcję, używając innego imienia  – mówi J.K. Rowling o swoim alter ego.

W rolę tytułowego detektywa, okaleczonego weterana wojennego o przenikliwym umyśle, wciela się brytyjski aktor Tom Burke, znany między innymi z roli Orsona Wellesa w głośnym filmie Davida Finchera Mank.

Pisząc książki, miałam naprawdę wyraźny obraz mojego Cormorana Strike’a, ale Tom jest o wiele bardziej atrakcyjny niż ten Strike, którego wymyśliłam. Jest genialny w tej roli, gra postać dokładnie tak, jak jest napisana – mówi autorka o odtwórcy roli Strike’a.

 

„Cormoran Strike: Zabójcza biel” zadebiutuje na DVD już 14 lipca.

 

Artykuł przygotowany przez B.L.
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Tom i Jerry na DVD i Blu-ray™

Uwielbiani bohaterowie powracają w pełnometrażowym! Nowa wielkoekranowa przygoda Toma i Jerry’ego to robiąca wrażenie mieszanka klasycznej...

Mare z Easttown już na DVD!

Siedmioodcinkowy dramat kryminalny produkcji HBO® z rewelacyjną Kate Winslet w roli głównej.

Obecność 3: Na rozkaz diabła na DVD i Blu-ray™

Najnowsza odsłona serii Obecność to budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy.

Żegnajcie, głupcy na VOD i DVD

Gwiazda francuskiego kina Virginie Efira w komedii obyczajowej o kobiecie, która nie cofnie się przed niczym, by odnaleźć utracone przed laty...

Godzilla vs. Kong na 4K UltraHD, Blu-ray3D, Blu-ray i DVD!

Legendarne potwory powracają! Godzilla vs. Kong, wyczekiwany przez widzów na całym świecie pojedynek mitycznych gigantów.

Mortal Kombat na 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD!

Ulubieni bohaterowie stają przeciwko sobie w ostatecznej, krwawej bitwie, doprowadzającej ich do granic możliwości! Film Mortal Kombat, zainspirowany...

Bing, część 7 i 8 na DVD i VOD!

Kontynuacja przygód sympatycznego króliczka Binga i jego przyjaciół! Najnowsze części serialu ponownie na DVD i VOD!

Cormoran Strike: Zabójcza biel już na DVD!

Porywający serial HBO® powraca! Rewelacyjny kryminał na podstawie czwartej części powieści J.K. Rowling!

Bing, część 7 na DVD!

Kontynuacja przygód sympatycznego króliczka Binga i jego przyjaciół! Najnowsze części serialu ponownie na DVD!

Co w duszy gra już na DVD!

Uhonorowana dwoma Oscarami® nowa produkcja studia Disney - Pixar!
Premiera DVD już 14 lipca!

Mroczne materie, Sezon 2 na DVD!

Piękna, niepokojąca wizja świata w najnowszej adaptacji kultowej trylogii fantasy Philipa Pullmana!

To wiem na pewno już na DVD!

Miniserial HBO®, to sześcioodcinkowa historia oparta na powieści Wally’ego Lamba, w pełni wydobywająca talent aktorski Marka Ruffalo. Aktor...